Znate li da je Hrvatska jedna od zemalja u kojima rad s mladima još uvijek nije profesionaliziran ni standardiziran? I da isto tako postoje organizacije i pojedinci koje ulažu puno truda kako bi se učinili značajniji koraci upravo u tom smjeru? Zanima li vas što oni rade? Znate li da Grad Rijeka odnedavno ima savjetnicu zaduženu baš za mlade i da je trenutačno raspisan natječaj za članove Savjeta mladih Grada Rijeke? Znate li da se trenutačno izrađuju europska i nacionalna strategija za mlade?
Gdje smo i što svi zajedno već radimo te još možemo raditi kako bi život mladih u našim zajednicama bio što kvalitetniji, ispunjeniji i zadovoljavao njihove potrebe saznajte na eventu „Rad s mladima – gdje smo, što smo i kako smo“ što će se održati u Centru tehničke kulture Rijeka (Školjić 6, prizemlje) u srijedu, 10. listopada, od 10:10 do 15:00 sati.
Događanje „Rad s mladima – gdje smo, što smo i kako smo“ organiziraju Centar tehničke kulture Rijeka, Grad Rijeka i Savjet mladih Grada Rijeke.
U prvom dijelu događanja o radu s mladima govorit će hrvatski znanstvenici čije je područje interesa upravo rad s mladima – Marko Kovačić i Bojana Ćulum. Marko Kovačić, inače znanstvenik s Instituta za društvena istraživanja, nacionalni je korespondent Europske komisije za područje mladih. Bojana Ćulum je izvanredna profesorica Odsjeka za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Rijeci. Upravo su njih dvoje glavni pokretači cjeloživotnog studija „Mladi u suvremenom društvu“. Oni će na događanju govoriti o međunarodnom i nacionalnom kontekstu rada s mladima, donošenju strategija u području mladih te radu s mladima u Hrvatskoj iz perspektive njihova najnovijeg znanstvenog rada „A new kid on the block: youth work meets youth policy in Croatia“.
Osim njih, o lokalnom kontekstu rada s mladima i Lokalnom programu za mlade Grada Rijeke govorit će Mirela Pašić, viša stručna suradnica za programe i mlade Grada Rijeke. Na samom događanju bit će predstavljena i online platforma za učenje radnika s mladima Youth Work HD, nastala u sklopu istoimenog međunarodnog projekta financiranog iz programa Erasmus+.
Nakon pauze za ručak sudionici se mogu uključiti u neku od tri interaktivne sesije koje će se baviti: stipendijama Grada Rijeke, Savjetom mladih Grada Rijeke i micro:bit-ima u radu s mladima. Radionice će se provesti dva put za redom, kako bi se svi sudionici događanja mogli uključiti u sve što ih zanima. Trajanje radionice je 30 minuta.
Prijaviti se na događanje možete ispunjavanjem prijavnice u nastavku najkasnije do ponedjeljka 8. listopada 2018.
Sudjelovanje na događanju je besplatno za sve polaznike. Svim sudionicima će biti osiguran topli obrok, a onima koji dolaze van Rijeke bit će refundirani putni troškovi. Napominjemo, putni troškovi sudionicima izvan Rijeke bit će refundirani isključivo za korištenje javnog prijevoza.